You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

DİOKİ HIPS® Top Resmi

DİOKİ HIPS®

Yüksek Darbe Dayanımlı Polistiren

DİOKİ HIPS®, kullanım alanına özel üstün performans sağlayacak özelliklerle donatılmış, kolay işlene bilirliğiyle birlikte mükemmel beyazlıkta ve esnek mekanik özelliklere sahip yüksek darbe dayanımına sahip bir polistirendir.

Buzdolabı iç gövdesinde (yüksek ESCR), gıda endüstrisinde, klima iç ünite kasalarında, küçük ev aletleri ve oyuncaklarda, yüksek darbe dayanımı ve esneme özelliğine sahip enjeksiyon kalıplama ile üretilebilecek teknik parçaların üretimi vb. kullanım alanları ile yüksek darbe dayanımına sahip polistirendir.

Ürünler

Eriyik Akışkanlık (ASTM D 1238)

Vicat *

(ASTM D 1525)

Darbe Dayanımı**
(ASTM D 256)

Uzama

Metot

Çalışma Aralığı

Uygulama Alanları

HIPS 703®

3,5 (g/10 dk.)

101 (°C)

103 (J/m)

70 (%)

Extrüzyon & Termoform

160-230 (°C)

Ekstrüzyon ve termal şekillendirme yöntemiyle; buzdolabı iç yüzeyinde, gıda endüstrisinde ve diğer ekstrüzyon ürünlerinde kullanılabilir. DİOKİ GPPS®/HIPS® Polistirenleri ile karıştırılarak kullanılabilir. Fakat ABS ve SAN plastomerleriyle kullanılamaz.

HIPS 803®

3,4 (g/10 dk.)

102 (°C)

94 (J/m)

70 (%)

Extrüzyon & Termoform

160-230 (°C)

Ekstrüzyon ve termal şekillendirme ile üretilebilen ürünler, çoğunlukla bardak gibi tek kullanımlık ürünler, gıda endüstrisinde kullanılan plastik kaplar, DİOKİ GPPS®/HIPS® Polistirenleri ile karıştırılarak, küçük ebatlarda ve kalın cidarlı enjeksiyon kalıplamayla üretilen ürünler için kullanılabilir. Fakat ABS ve SAN plastomerleriyle kullanılamaz.

HIPS 810®

8,0 (g/10 dk.)

98 (°C)

94 (J/m)

67 (%)

Enjeksiyon

160-230 (°C)

Enjeksiyon kalıplama ile üretilebilen ince cidarlı ürünlerin, yüksek darbe dayanımı ve esneme özelliğine sahip enjeksiyon kalıplama ile üretilebilecek teknik parçaların üretiminde kullanılabilir.

*Vicat (Rate B, 10N)

** Çentikli